ANTIMUAN, Antimuan, endüstride metalik ya da türevleri şeklinde kullanılmaktadır. Ancak türevleri şeklinde kullanımı çogunluktadır. Metalik antimuan kullanımı:

Metalik antimuan sagladıgı avantajlar sebebiyle kursun ve diger metallerle alaşım oluşturmakta yogun olarak kullanılmaktadır. Akümülatör imali, lehimcilik, matbaa harfi imali, askeri amaçlı malzemeler imalinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Yüksek saflıktaki antimuan, yarı iletken olarak elektronik ve termoelektrik alet üreticileri tarafından intermetalik alaşım imalatında kullanılmaktadır. Metal dışı (ürünleri şeklinde ) kullanımı :

Antimuan'in 2/3 ‘ ünden fazlası türevleri seklinde kullanılmaktadır.Türevleri arasında sülfitler ve özellikle de oksitleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Antimuan penta sülfit lastik endüstrisinde vulkanizasyon ajanı olarak, antimuan sülfit yangın kontrollerinde ve cephane imalatında kullanılmaktadır. Antimuan trioksit plastikte, metal kaplamada, seramik ve emayede, boya sanayiinde beyaz boya maddesi olarak kullanılmaktadır. Antimuan oksit tekstil, plastik ve kimya endüstrilerinde yangın geciktirici olarak kullanılmaktadır.


Specifications Tolerance Spec
Sb Content  /- 1 %

69 % min.

S content /- 2 %               26 % min.
H2O ( 105°C ) /- 1 %               

0,25 % min

Density  

4,6

Tamped Volume /- 1 %              45-55
> 45 µ /- 1 %              0,5 % max
NOT : YUKARIDA BELİRTİLEN SPESİFİKASYONLAR STANDART OLARAK BELIRTİLMİŞTİR. TALEBINIZE KARŞILIK FARKLI ÖZELLİKLERDE ÜRÜN TEDARİĞİ YAPILMAKTADIR.

| Copyright @ 2013 TuncaBalata.com - Tüm hakkı saklıdır.